fbpx

Termopildistamine ehk termograafia

Soovid välja selgitada termolekete põhjused ja ulatuse oma kodus? Termopildistamine ja kirjalik termoanalüüs aitavad saada ülevaate kodu soojuspidavusest seinakonstruktsioone avamata.

termoviisor-termopildistamine

Termopildistamine

Teeme termofotod professionaalsete infrapunakaameratega ning töötleme fotosid digitaalselt. Professionaalse tehnika kasutamine võimaldab meil termopildistamisel saavutada suurema täpsuse, et koguda piisavalt algandmeid termoanalüüsiks.

termopiltide-digitaalne-analüüs

Termofotode analüüs

Analüüsime tehtud termofotosid digitaalselt selleks loodud tarkvarade abil. Võrdleme ruumi tsoonide soojusindekseid võttes arvesse sise-ja välistemperatuuri. Nii saame teada iga taseme alarmtemperatuuri ja tuvastame termomustrid. 

kinnisvara-müügiabi-raport

Kirjalik raport

Termoanalüüsi väljund on detailne kirjalik raport, milles on ülevaade hoone soojustehnilisest hetkeseisukorrast ning võimalikest puuduste allikatest. Raporti abil on võimalik ette võtta sammud termolekete kõrvaldamiseks – või saada hoopis kinnitus heale soojuspidavusele.

Miks tellida professionaalne termopildistamine ja termograafiline analüüs?

Professionaalse termograafilise analüüsi tehnikad, põhimõtted ja tarkvarad on töötatud välja aastatepikkuse vaatlusandmete analüüsimise põhjal. Neile andmetele tuginedes on paika pandud loogikad, kuidas õhk ruumides liigub, millise temperatuuriga võivad mingid tsoonid ruumis olla ning kui suured võivad olla külgnevate tsoonide temperatuuride erinevused.

Üks suurim viga mida koduomanikud teevad on see, et renditakse omal algatusel päevaks infrapunakaamera, tehakse pildid ja öeldakse, et “akna ümbert on pilt lilla – asi on hapu”.

Tegelikkuses ei pruugi tumesinine või lilla ala termofotol absoluutselt tähendada, et tegemist on termolekke või külmasillaga. Professionaalne termoanalüüs võimaldab teada saada, millised temperatuurid on konkreetsete ruumi tsoonide jaoks aktsepteeritavad ning aitab mööda näha infomürast termofotodel, et leida tõelised probleemide allikad.

Termograafiline analüüs on suurepärane täiendus meie teenuspakettidele:

uusarenduse-korteri-ostueelne-kontroll

Uusarenduse korteri / maja ostueelne kontroll

Ostad korterit või maja ehitusjärgus uues arenduses? Kinnisvara Ostuabi aitab veel ehitamata uusarenduse korterite ja majade puhul ennetada võimalikke probleeme või projekteerimisvigu. Uusarenduse ostuabi teenuse väljund on detailne raport, kus on välja toodud kõik puudused koos soovitustega parandusteks.

maja-ostueelne-kontroll

Järelturu maja / boksi ostueelne kontroll

Majade ja ridamajade ostueelne ülevaatus. Kontrollime tehnosüsteeme, ehituskvaliteeti ning ka fassaadi ja väliala. Teeme põhaliku visuaalse ülevaatuse nii seest kui ka väljast, et leida varjatud puudused ja ehitusvead. Aitame leida majade olemasolevad ja ka potentsiaalselt tulevikus tekkivad probleemid, et teaksid täpselt mida ostad.

järelturu-korteri-ostueelne-kontroll

Järelturu korteri ostueelne kontroll

Aitame välja selgitada varjatud puudused ja ehitusvead, anname infot vajalike remonditööde kohta ja nii aitame säästa raha planeerimata remondilt. Järelturu korterite seisukord võib olenevalt maja tüübist, ehitusaastast ja hooldusest suuresti erineda. Kaitseme koduostja huve ja aitame teha informeeritud ostuotsuse.

garantii-lõpu-eelne-ülevaatus

Uusehitise garantii lõpu eelne ülevaatus

Ehitajad annavad uutele korteritele või majadele ehitusgarantii, mis kehtib üldjuhul 2 aastat. Garantii lõpu ülevaatus aitab korteri või maja omanikul enne ehitusgarantii lõppemist kindlaks teha, kas on ilmnenud probleeme, mille likvideerimine on ehitaja kohustus.

kinnisvara-müügieelne-kontroll

Kinnisvara müügiabi ehk müügieelne kontroll

Kas tead, millises seisukorras on Sinu müüdav kinnisvara? Oma kodus elades ei pruugi me märgata erinevaid tehnilisi probleeme, mis võivad mõjutada kinnisvara jätkusuutlikust. Kinnisvara Müügiabi aitab luua kinnisvarast selge pildi. Nii müüd kindlustundega ja ostja jaoks läbipaistvalt.

kodu-remondieelne-kontroll-remonditööde-projektijuhtimine

Kodu remondieelne ülevaatus

Planeerid remonti? Enne remondipakkumiste võtmist lase oma kodu üle vaadata sõltumatul spetsialistil. Koostame nimistu vajalikest remonditöödest ning teeme remonditööde hinnakalkulatsiooni. Soovi korral pakume ka remonditööde kvaliteedijuhtimise teenust.

Termopildistamine koduostjale

Termopiltide tegemine ja analüüs on ostueelselt suurepärane võimalus teada saada, kas viimistletud pealispinna all on korralik konstruktsioon ja soojustus või on viimistlus kaunis selleks, et peita tegemata või puudulikult teostatud töid. Termograafiline analüüs annab infot, kas kodu tõepoolest sobib aastaringselt sees elamiseks või esimeste külmadega saabub ebameeldiv üllatus jaheda toa näol.

Lisaks termolekete (või nende puudumise) tuvastamisele on termograafiline analüüs ka hea indikaator üldisele ehituskvaliteedile, paljastades kohad kus ehitamisel või renoveerimisel on “lõigatud üle nurkade”.

Kiire ja võrdlemisi soodne viis termolekete tuvastamiseks.
Professionaalne aparatuur ja teostus - täpsemad tulemused.
Kirjalik termoanalüüs termopiltide põhjal.

Termopildistamine koduomanikule

Termopildistamine ja kirjalik termoanalüüs tulevad tihti päevakorda siis, kui uusehitiste garantiiperiood hakkab lõppema. Sellisel juhul aitab termoanalüüs aru saada, kas on ehituskvaliteedist tulenevaid probleeme ja termolekkeid, mille parandamine on ehitaja vastutus.

Termopildistamine on samuti kasulik enne remonditööde tegemist, et teada saada kus võiks remonditööde käigus ka konstruktsiooni ja soojustuse parendustele rõhku panna. See on oluliselt mõistlikum kui seinakonstruktsioonide pisteline avamine või laussoojustamine ilma tegelikku soojustuse vajadust kindlaks tegemata. Ning pärast remonditöid aitab võrdlev termopilt näha, kas teostatud parandused õnnestusid.

Suurema sise-ja välistemperatuuri erinevusega tehtud termopildid annavad täpsemad tulemused.
Tuvastatud külmasildade ja termolekete kõrvaldamine aitab küttekuludelt kokku hoida.
Professionaalsele termoanalüüsile tehtud kulutus tasub end kordades ära nii ajaliselt kui ka rahaliselt.

Küsi termopildistamise hinnapakkumist?

Kirjalik termoanalüüs aitab saada ülevaate ehituskvaliteedist ja soojuspidavusest seinakonstruktsioone avamata!

  jah

  Annan Ehituskaitse Büroo OÜ-le nõusoleku saata minu e-posti aadressile uudiseid meie tegemistest.
  (NB! Oma nõusoleku saad igal ajahetkel tagasi võtta)

  jah

  Olen tutvunud Ehituskaitse Büroo OÜ privaatsuspoliitikaga ja kasutustingimustega *

  Võta meiega ühendust!

  Teeme termopildid ja kirjutame lahti, kus arvestuslikult on temperatuurid liiga kõrged või madalad. See võimaldab teha tegevusi soojusefektiivsuse parendamiseks või saada ülevaate näiteks ostetava kodu ehituskvaliteedist.

  Pärnu mnt 105, Tallinn 11312

  Ehituskaitse Büroo OÜ
  Reg-nr 12055673
  EEO004131 Omanikujärelevalve
  EMU000456 Muinsuskaitse
  EEK001505 Ehitise audit
  EEH010408 Ehitamine

  Tööribale
  X
  Tasuta konsultatsioon
  Soovid täpsemalt teada, mis on Kinnisvara Ostueelne kontroll?
  Vaata lähemalt