fbpx

Uusarenduse korteri ja maja ostuabi

Ostad uusarenduse korterit või maja? Aitame saada selge ülevaate ostetavast kodust ja probleeme ennetada.

kinnisvarainspektori-ülevaatus

Sõltumatu spetsialisti ülevaade ostetavast uusarenduse kodust

Aitame ennetada probleeme ja ehitusvigu ning anname selgema ülevaate ostetavast kinnisvarast. Anname erapooletu hinnangu reaalsele olukorrale.

varjatud-puudused

Aitame ennetada probleeme ja projekteerimisvigu

Analüüsime maja / korterit / infomaterjalide (asendiplaan, korteriplaan, hinnakiri, projekti tutvustus jms) põhjal. Samuti teostame valminud korteritele ülevaatusi enne üleandmist.

kinnisvara-müügiabi-raport

Dokumenteerime olukorra detailsesse raportisse

Uusarenduse ostuabi teenuse väljund on detailne raport, kus on välja toodud kõik puudused koos soovitustega parandusteks. Raportit on võimalik jagada arendajaga puuduste kõrvaldamiseks.

Uusarenduse korterite ostueelne kontroll

Tänasel kinnisvaraturul müüakse suur osa müügile tulevate uusarenduste korteritest ja majadest juba enne, kui kopp on maasse löödud. See tähendab, et korterit ostes on heauskse kliendi ainsaks infoallikaks arendaja sõnad ja väljastatavad infomaterjalid – asendiplaan, korteriplaan, hinnakiri, projekti tutvustus jms. Kuidas teha kahemõõtmelisele joonisele tuginedes informeeritud ostuotsus?

Kinnisvara Ostuabi aitab veel ehitamata uusarenduse korterite puhul ennetada võimalikke probleeme või projekteerimisvigu. “Paberil” korteri ostmise puhul sõltub ostuabi maksumus korteri suurusest – suurema korteri puhul võtab põhjalik analüüs oluliselt rohkem aega. Kui ehitaja on jõudnud kommunikatsioonide paigaldamiseni “majakarbis”, saame teha esialgse ülevaatuse ka objektil.

Kinnisvara Ostuabi hinnad uusarenduse korteri või maja kontrolliks algavad 399 eurost.
Küsi pakkumist konkreetse korteri kohta telefoni (+372) 50 63 888, e-posti info@ehituskaitse.ee teel või saada päring läbi alloleva kontaktivormi.

UUSARENDUSE

Korteri vastuvõtmine

Üldise ehituskvaliteedi kontroll

Põrandate seisukorra kontroll

Seinte seisukorra kontroll

Lagede seisukorra kontroll

Sanruumide seisukorra kontroll

Ventilatsiooni ja küttesüsteemi kontroll

Pistikute ja lülitite seisukorra kontroll

Vee- ja kanalisatsioonitorustike seisukorra kontroll

Siseuste seisukorra kontroll

Akende seisukorra kontroll

Rõdu seisukorra kontroll

Panipaiga seisukorra kontroll

Parkimiskoha seisukorra kontroll

Esmatähtsate remonditööde nimekiri

KINNISVARA ÜLEVAATUSE RAPORT PDF-vormis (sh fotod)

Lisateenus: TERMOPILTIDE TEGEMINE (hind alates 244 €)

KÜSI PAKKUMIST

UUSARENDUSE

Maja vastuvõtmine

KONTROLLITAVAD SISETARINDID:

Üldise ehituskvaliteedi kontroll

Põrandate seisukorra kontroll

Seinte seisukorra kontroll

Lagede seisukorra kontroll

Sanruumide seisukorra kontroll

Ventilatsiooni ja küttesüsteemi kontroll

Pistikute ja lülitite seisukorra kontroll

Vee- ja kanalisatsioonitorustike seisukorra kontroll

Siseuste seisukorra kontroll

Akende seisukorra kontroll

Garaaži / panipaiga seisukorra kontroll

KONTROLLITAVAD VÄLISTARINDID (maja puhul):

Sissesõidutee ja kõnniteede seisukorra kontroll

Piirdeaia ja väravate seisukorra kontroll

Maja fassaadi, panduse ja tuulekastide seisukorra kontroll

Katuse vihmaveesüsteemi seisukorra kontroll

Terrassi seisukorra kontroll

Esmatähtsate remonditööde nimekiri

KINNISVARA ÜLEVAATUSE RAPORT PDF-vormis (sh fotod)

Lisateenus: TERMOPILTIDE TEGEMINE (hind alates 244 €)

KÜSI PAKKUMIST

UUSARENDUSE MAJA / KORTERI

Garantii ülevaatus

Üldise ehituskvaliteedi hinnang

Siseviimistlusmaterjalide kvaliteedi hinnang

Ventilatsiooni ja küttesüsteemi kontroll

Panipaiga ja parkimiskoha ehituskvaliteedi kontroll

Objekti külastus ja ülevaatus

Kasutusloa info

Nimekiri arendajale vajaminevate garantiitööde teostamiseks

Lisateenus: TERMOPILTIDE TEGEMINE (hind alates 244 €)

KÜSI PAKKUMIST

Sinu uue kodu garantiiperiood hakkab lõppema?

Ehitajad annavad uutele korteritele või majadele ehitusgarantii, mis kehtib üldjuhul 2 aastat. Selle aja jooksul on ehitaja kohustatud kõik ilmnevad ehitusvead likvideerima.

Garantii lõpu ülevaatus aitab korteri või maja omanikul enne ehitusgarantii lõppemist kindlaks teha, kas on ilmnenud probleeme, mille likvideerimine on ehitaja kohustus.

Levinumateks probleemideks uusarendustes on ebatasased aluspõrandad, dušinurga valed kalded, lahti tulnud liistud, pragunenud seina- või laenurgad, halvasti liikuvad uksed või rikkis põrandaküte.

Halvemal juhul on vannitubades tekkinud nähtav niiskuskahju või elektrisüsteem on problemaatiline. Garantii lõpu ülevaatuse käigus vaatab spetsialist üle ja teeb kindlaks, kas on tekkinud puudusi, mis kuuluvad ehitaja poolt garantiikorras ümbertegemisele.

Meie spetsialisti raport aitab tuvastada probleemid, mida valdkonnaga mitte tegeleval inimesel on ehk raske märgata ja annab infot potentsiaalsete probleemide kohta tulevikus. Nii ei pea koduomanik kulutama oma aega ega raha probleemide lahendamisele, mille puhul vastutus on tegelikult ehitaja kanda.

Vaata garantii lõpu ülevaatuse kohta korteritele ja korteriühistutele lühemalt SIIT.

Soovid rohkem infot uusarenduse ostuabi kohta?

Ehituskaitse Büroo ülevaatuse raport annab kindlustunde uusarenduse kodu vastuvõtmisel.

  jah

  Annan Ehituskaitse Büroo OÜ-le nõusoleku saata minu e-posti aadressile uudiseid meie tegemistest.
  (NB! Oma nõusoleku saad igal ajahetkel tagasi võtta)

  jah

  Olen tutvunud Ehituskaitse Büroo OÜ privaatsuspoliitikaga ja kasutustingimustega *

  Võta meiega ühendust!

  Aitame sul aru saada, millised vead ja probleemid kaasnevad uusarenduses soetatava kinnisvaraga. Kinnisvara Ostuabi ülevaatuse raport võimaldab teha targa valiku – säästa aega ja raha hilisemate probleemide vältimisega.

  Pärnu mnt 105, Tallinn 11312

  Ehituskaitse Büroo OÜ
  Reg-nr 12055673
  EEO004131 Omanikujärelevalve
  EMU000456 Muinsuskaitse
  EEK001505 Ehitise audit
  EEH010408 Ehitamine

  Uusarendused Tallinnas

  Tallinnas on igal ajahetkel valmimas vahemikus 50-100 uusarendust erinevates linnaosades. Sinna hulka kuuluvad moodsad korterelamud, kõrghooned, privaatsemad paarismajad ja eramajad kui ka esinduslik valik ärikinnisvara.

  Tallinnas tegutsevate olulisemate kinnisvaraarendajate hulka kuuluvad näiteks Endover, Liven, Bonava, Prokapital, Hepsor ja paljud teised, kes ostivad järjepidevalt võimalusi linna kinnisvara väärindada ja luua miljööväärtuslikku keskkonda.

  Tallinna uusarendused on loodud tipparhitektide poolt ning arvestavad oma paiknemise linnaosa arhitektuuri ja tänavapilti. Sellegipoolest ei ole me oma tööpraktikas kohanud veel uusarenduse korterit, kus pole mitte ühtegi probleemi – seega tasub vaadata ilusatest 3-D illustratsioonidest kaugemale ja teha ka ostueelne kontroll.

  Uusarenduste püstitamiseks kõige populaarsemad linnaosad Tallinnas on:

  Haabersti

  Kesklinn

  Põhja-Tallinn

  Kristiine

  Tallinna uusarendustest on veebis kõige põhjalikum ülevaade – kuulutusi ei pea kaugelt otsima ning reeglina on ka vähemalt keskmise suurusega ja suurtel arendustel ka oma koduleheküljed, millelt leiab kogu vajaliku info uusarendusest ülevaate saamiseks.

  Tihti leiab lisaks saadaolevatele korteritele ja nende infole ka täpsemat informatsiooni maja ehitusinfo, tehnosüsteemide, keskkonna, miljöö ja arhitektuuri kohta. Kuna uusarenduste konkurents on suur, on see ka objektide presenteerimise taseme viinud väga kõrgele. See tähendab, et põhjalikkus on saanud kuldstandardiks.

  Erinevate Tallinna uusarenduste ülevaate leiab Tallinna ja Harjumaa arendustele spetsialiseerunud veebist uuskorter.ee. Lisaks on põhjalikud uusarenduste leheküljed ka kinnisvaraportaalides kv.ee ja city24.ee, kus iga objekti juures on reeglina ka selles uusarenduses saadaval olevate korterite kuulutused.

  Harjumaa uusarendused

  Kuna valglinnastumine võtab järjest enam hoogu, on aktiivne arendustegevus toimumas ka Tallinna lähiümbruses Harjumaal. Kogu Harjumaa piirkonnas on korraga arenduses tavaliselt ca 50 projekti ning silmnähtavalt on suurem rõhk paarimajadel ning ridaelamutel. Sellegipoolest leiab Harjumaalt ka arvukalt korterite arendusi Tallinnast igasse ilmakaarde liikudes.

  Siin on tegutsemisruumi ka väiksematel kinnisvaraarendajatel ning tihti on arendaja projektikeskne (eriti mitmest hoonest koosnevate projektide puhul).

  Nii nagu Tallinna uusarenduste puhul, on ka Harjumaa arendused modernse arhitektuurikeelega ning atraktiivsed enamasti peredele, kes soovivad rahulikumat elukeskkonda kuid töötada Tallinnas ja nautida ka linna hüvesid.

  Populaarsemad piirkonnad Harjumaal uusarenduste püstitamiseks on:

  Viimsi vald

  Harku vald

  Kiili vald

  Rae vald

  Jõelähtme vald

  Keila linn

  Ka Harjumaa arenduste konkurents on suur, mis sunnib arendajaid ja projektide müügimeeskondi tugevalt pingutama. Seetõttu on ka Harjumaa uusarenduste kohta saadaval palju infot nii kinnisvaraportaalides kui ka arenduste enda kodulehekülgedel.

  Sellegipoolest ei ole võimalik kodulehe või kinnisvaraportaali abil leida infot projekteerimisvigade või puuduste kohta – sellekohase info saab tuvastada Ehituskaitse Büroo spetsialisti abiga. Enne uusarenduse kodu ostu soovitame tungivalt teostada kinnisvara ostueelne kontroll.

  Harjumaa uusarenduste ülevaate leiab portaalist uuskorter.ee. Lisaks sellele on võimalik Harjumaa uusarendused edukalt välja filtreerida ka kinnisvaraportaalides city24.ee ja kv.ee.

  Tartu uusarendused

  Tartu ja Tartumaa uusarenduste turul on oluliselt vaiksem kui Tallinna ja Harjumaa uusarenduste turul. Kuid Tartu maakonnas on väiksem ka kriitiline mass (Tallinnas ja Harjumaal ca 640 000 elanikku, Tartus ja Tartumaal ca 160 000 elanikku). Sellest tulenevalt on väiksem ka nõudlus uute kodude järgi ning ka töös olevate uusarenduste arv.

  Sellegipoolest leiab Tartu ja Tartumaa uusarenduste hulgast eri-tüübilist kinnisvara alustades südalinna korteritest ning lõpetades Tartu lühiümbruse paarismajade, ridamajade ja üksikelamutega.

  Lisaks Tartu linnale on kõige ihaldatumad elamispiirkonnad maakonnas:

  Tartu vald

  Nõo vald

  Kambja vald

  Nendes on kõige populaarsemateks asumiteks uusarenduste rajamise seisukohalt on Soinaste, Tõravere, Kõrveküla, Tila küla ja Vahi alevik.

  Lisaks kerkivad uute eramajade arendused aktiivselt Ülenurmele, Soinastesse, Tõrvandisse ja Kastre valda, kuid neid elamuid leiab pigem majade otsingust kui uusarenduste juurest.

  Tartu uusarenduste kohta leiab infot kinnisvaraportaalidest kv.ee, city24.ee ja kinnisvara24.ee. Kuid mitmetel arendustel on siiski ka oma kodulehed, kus on klassikaliselt leitav ehitusinfo, saadaval olevad korterid ja nende hinnad, pildigalerii ja ümbruskonna kirjeldus.

  Tartu ja Tartumaa suurimate kinnisvaraarendajate hulka kuuluvad näiteks DOMUS kinnisvara, Reterra, BORG kinnisvara jt.

  Kas teadsid, et Ehituskaitse Büroo teostab Kinnisvara Ostuabi ülevaatusi ka Tartus ja Tartumaal? Kui oled ostmas kodu Tartu uusarendusse, võta kindlasti ka meiega ühendust ja aitame teha informeeritud ostuotsuse.

  Pärnu uusarendused

  Pärnu kui piirkonna uusarenduste turg on elav suuresti tänu suvisele turismile. Samas on tegemist ka ühe Eesti suurima linnaga.

  Oma huvitava positsioneeringu pärast leidub Pärnu arenduste seas nii klassikalisi uusarendusi kui ka külasliskorterite arendusi, mis sobivad investeeringuks, et pakkuda lühiajalise üüri teenust näiteks suveperioodil.

  Lisaks hoonetele leidub Pärnu uusarenduste seas ka väärtusliku asukohaga krunte, kuhu luua oma kodu.

  Pärnu linn on uusarenduste kerkimise peamine asukoht, kuid uusi kodusid leidub ka nendes piirkondades Pärnumaal:

  Audru alevik

  Seljametsa küla

  Eametsa küla

  Sauga alevik

  Pärnu ja Pärnumaa uusarendused leiab nii city24.ee, kv.ee kui ka kinnisvara24.ee portaalidest. Suurematele projektidele on ka pühendatud arendaja või maakleribüroo poolt loodud koduleheküljed.

  Tööribale
  X
  Tasuta konsultatsioon
  Soovid täpsemalt teada, mis on Kinnisvara Ostueelne kontroll?
  Vaata lähemalt