fbpx

Kinnisvaraportaal – ülevaade Eesti kinnisvaraportaalidest

Kinnisvaraportaal on vaieldamatult see koht, kus käiakse unistamas, uudistamas ja mõnel korral oma elus ka reaalselt uut kodu otsimas.

Kinnisvaraportaalides saavad kokku kv ostjad ja müüjad, et viia kokku unistuste maja või korter oma uue ja õnneliku omanikuga. Et oma valikuringi laiendada ja leida uueks koduks parim võimalik variant, tasub silmad lahti hoida ja põhjalikult läbi vaadata kõik Eesti turu kinnisvaraportaalid. Ulatame sellega abikäe ning heidame pilgu Eesti suurimatele kinnisvarakeskkondadele, mis aitavad Sul jõuda oma uuele kodule sammu võrra lähemale.

Kinnisvaraportaal KV.ee

KV.ee lehelt leiab esindusliku valiku erinevat tüüpi kinnisvara. Eraldi alajaotustena on välja toodud:

 • korterid
 • majad
 • majaosad
 • uusarendused
 • krundid
 • äripinnad
 • garaažid
 • moodulmajad.
Kinnisvaraportaal KV.ee

Avalehel on eraldi toodud välja uusarendused ja hulk avalehele tõstetud kuulutusi, kuid kasutajaliidese fookus on siiski otsingufunktsioon, mille abil saab võrdlemisi kiiresti enda kriteeriumitele sobiva kinnisvara tuhandete kuulutuste seast välja filtreerida.

KV.ee portaali suurus ja populaarsus kajastub mõnevõrra ka selle hinnastamises, olles kuulutuste lisamise poolest turu kõige kallim. Soodsaim müügikuulutus eraisikule maksab 44,99 € samal ajal kui soodsaima üürikuulutuse eest tuleb eraisikul välja käia 24,99 €. Kui on soov oma kuulutust teiste seast esile tõsta, saab täiendava tasu eest juurde osta ka lisanähtavust (kuvamist kuulutuste otsingus eespool või kohta avalehe kuulutuste seas).

Lisaks pakutakse lepingulistele partneritele ehk kinnisvarabüroodele erinevaid pakette, mille hinnastamine sõltub suuresti lisatavate kuulutuste arvust. Lisaks sellele saab täiendava tasu eest lisada uusarendusprojekte.

Koduostjale on KV.ee vaieldamatult üks atraktiivsemaid variante ning tegemist on Eesti kõige tuntuma kinnisvaraportaaliga.

Kinnisvaraportaal City24.ee

Alles hiljuti suurema uuenduskuuri läbinud City24.ee portaal kuulub koos KV.ee-ga Baltic Classifieds Gruppi ning on oma suuruselt ja tuntuselt olnud aastaid kinnisvaraportaalidest Eestis teisel kohal. City24 kuulutuste valik on suures osas kattuv, kuid siit leiab ka täiesti teistsuguseid pakkumisi. Peaasjalikult tuleneb erinevus sellest, et eraisikutest kuulutajad valivad kuulutamiseks tavaliselt ühe portaali. Kinnisvaraarendusi ja maaklerite kuulutusi võib leida kõikidest portaalidest samaaegselt.

Kinnisvaraportaal City24.ee

City24.ee portaali kuulutused jagunevad järgmiselt:

 • uusarendused
 • korter
 • maja
 • majaosa
 • suvila
 • maa
 • äripind
 • garaaž
 • valmismajad.

Avalehelt võib leida esiletõstetud pakkumised, eripakkumised ja esindusliku uusarenduste sektsiooni. Lisaks on eraldi jaotus veel “otse omanikult” kuulutustele, kui on soov üürida või osta otse omanikult tasumata maaklerile vahendustasu. Lisaks on eraldi alajaotus ka erinevat tüüpi üüripindadele ning igapäevaselt täienev kinnisvarauudiste sektsioon.

Kuna City24.ee ja KV.ee kuuluvad samasse portaalide gruppi on ka nende hinnastamine mnevõrra sarnane. City24 portaali kuulutuse lisamine on veidi odavam – müügikuulutuste hinnad eraisikule algavad 34,99 € ja üürikuulutuste hinnad 10 € juurest.

Nagu KV.ee keskkonnas on ka siin võimalik oma kuulutuse otsingutulemustes ettepoole nügimiseks osta tasemeteenus. Esilehe parimad positsioonid on üldjuhul uusarenduste päralt.

Koduostja jaoks on olemas ka abistavad tööriistad nagu maakleri otsing ja laenukalkulaatorid. Kuid kui oled ostmas oma esimest kodu, loe kindlasti ka meie artiklit: Kinnisvara ost – 6 nõuannet esmakordsele koduostjale.

Kinnisvaraportaal Kinnisvara24.ee

Eesti kinnisvaraportaalidest kõige värskem on Kinnisvara24.ee. Keskkonna loomine tõi kinnisvaraportaalide turule hea vahelduse ja värsket hingamist ning on võrdlemisi lühikese toimimisaja jooksul hakanud kahe hiiu kõrval kanda kinnitama. Portaalis on juba üle 16 000 kinnisvarakuulutuse.

Kinnisvaratüübid Kinnisvara24.ee kodulehel jagunevad järgmiselt:

 • korter
 • maja
 • majaosa
 • suvila
 • uusarendused
 • maatükk
 • äripind
 • garaaž.
Kinnisvaraportaal Kinnisvara24.ee

KV24 portaali avaleht on lihtne ja põgus, välja on toodud mõned uusarendused ja eripakkumised. Otsingufunktsioon on kinnisvaraportaali jaoks standardne, intutiivne ja harjumuspärane. 

Mis muudab Kinnisvara24 portaali atraktiivseks kuulutaja ehk kinnisvara müüja või üürija jaoks on selle hinnastamine. Eraisiku kuulutuste hinnad algavad 12,5 €, mis sisaldab endas juba lühiajalist kuulutuse esiletõstmise teenust. Lisateenusena võiks välja tuua näiteks kuulutuse tõlkimise, mis võimaldab eestikeelse kuulutuse tõlkida ka vene keelde.

Eraldi sektsioon KV24 portaalis on loodud tehasemajadele, kust leiab erinevate tootjate erinevates stiilides moodulmaju ja elementmaju. 

Milline kinnisvaraportaal kodu leidmiseks valida?

Kui maaklerid ja kinnisvarabürood saavad endale lubada kõigis portaalides kuulutamist korraga, siis eraisikud valivad üldjuhul ühe kinnisvaraportaali – seetõttu tasub jägida neid kõiki, eriti kui on soov osta näiteks otse omanikult. Kuna ostjale ei maksa kinnisvaraportaali kasutamine midagi, soovime kodu ostes võtta aja ja teha põhjaliku uuringu kaasates otsingusse kõikide kinnisvaraportaalide kuulutused. 

TIhti on otsides juba mitmeid kriteeriumeid paigas (eelarve, ligikaudne asukoht, soovitud tubade arv), mis vähendab potentsiaalselt sobivate kuulutuste arvu tuhandetelt paarisajale või paarikümnele. Seega tasub silmad oma unistuste kodule lahti hoida!

Milline portaal valida kinnisvara müügiks ja üürimiseks?

Portaali valikul on tõenäoliselt peamiseks otsusekriteeriumiks kuulutamise hind. Kuna turul on kolm peamist valikut, siis hinna poolest on soodsaim variant Kinnisvara24. Samas on tegemist kolmest kõige värskema portaaliga, kuigi viimastel aastatel on Eesti turul järjest tugevamalt kanda kinnitatud. KV.ee ja City24 potentsiaalne külastajate arv on aga suurem.

Kui müüja või üürija on ise proaktiivne müügikuulutust näiteks sotsiaalmeedia gruppides jagama, võib toimida ükskõik millise portaali kuulutus. Kui müüja on passiivsem, on mõistlikum lisada oma kuulutus kõige suurema külastajate arvuga portaali. Kui müügiga on kiire, tasub kaaluda müügikuulutuse lisamist kõikidesse portaalidesse ja ka näiteks tasemeteenuse kasutamist. Kõik sõltub päeva lõpuks sellest, millist tulemust millise kulu juures soovitakse saavutada.

Millised on alternatiivid kinnisvaraportaalidele?

Mingil põhjusel ei soovi Sa oma kodu kinnisvaraportaalist otsida. Millised võimalused veel on? Info kõiksuguste erinevate uusarenduste kohta Tallinnas ja Harjumaal leiab lehelt uuskorter.ee

Lisaks kinnisvaraportaalidele võib kinnisvara müügikuulutusi leida ka portaalidest soov.ee ja Kuldne Börs.

Korralikud kodulehed on ka paljudel erinevatel kinnisvarabüroodel nagu RE/MAX, LVM, Arco Vara, Uus Maa jpt.

Vilgas müügi- ja üürikuulutuste jagamine käib ka erinevates Facebooki gruppides nagu Kinnisvara müük ja üür ILMA MAAKLERITA!, Kinnisvara otse omanikult ning mitmetes linna- ja maakonna põhistest kinnisvara müügi ja üüri gruppides. Seega valikut on omajagu ning mida laiemalt vaadata, seda rohkem võimalusi leiad!

Uue kodu ostul kasuta Kinnisvara ostuabi

Olenemata sellest, millisest portaalist või keskkonnast oma uue kodu leiad – kasuta ostmisel alati Kinnisvara ostuabi. Anname maja, korteri ja äripinna seisukorrale sõltumatu eksperthinnangu, et saaksid tea informeeritud ostuotsuse. Võta meiega ühendust läbi ükskõik millise kontaktivormi, helista (+372) 50 63 888 või kirjuta meile info@ehituskaitse.ee.

Kui soovid teada, kuidas oleme oma tänulikke kliente kinnisvara ostul aidanud, loe näiteks neid kogemuslugusid: 

kinnisvara_ostuabi_ostueelne_kontroll

Kogemuslugu: Esimese kodu ost

Seekord jagab meiega oma kogemust Pille-Riin, kes otsustas kasutada Ehituskaitse Büroo ekspertide abi oma esimese kodu ostmisel. Kasutasin Ehituskaitse Büroo teenust oma esimese kodu ostmisel.

Garantii lõpu ülevaatus aitab vältida arusaamatusi arendajaga garantiitööde teostamisel

Kogemuslugu: Garantiiperioodi lõpp

Meiega jagab täna oma kogemust Katriin, kes ostis endale korteri 2020. aastal Harjumaale ja sai kahjuks garantiiperioodi lõppedes negatiivse kogemuse osaliseks nii arendaja kui ka ehitajaga suhtlemisel.

korteri-ost-ostuabi

Kogemuslugu: Kinnisvara ei tohiks olla emotsiooniost

Täna räägib enda loo anonüümseks soovida jääv naisterahvas, kes ostis suures õhinas korteri ega osanud näha ette ühtegi murekohta, mis teda hiljem remondi käigus tabasid.

Soovite rohkem infot meie teenuste kohta?

Kinnisvara Ostuabiga saate osta või üürida omale uue kodu südamerahu ja kindlusega!

Võta meiega ühendust!

Aitame aru saada, millised vead ja probleemid kaasnevad soetatava kinnisvaraga. Kinnisvara Ostuabi ülevaatuse raport võimaldab teha targa valiku – säästa aega ja raha hilisemate probleemide vältimisega

 • Pärnu mnt 105, Tallinn 11312
 • (+372) 50 63 888
 • info@ehituskaitse.ee
 • Ehituskaitse Büroo OÜ
 • Reg-nr 12055673
 • EEO004131 Omanikujärelevalve
 • EMU000456 Muinsuskaitse
 • EEK001505 Ehitise audit
 • EEH010408 Ehitamine

  jah

  Annan Ehituskaitse Büroo OÜ-le nõusoleku saata minu e-posti aadressile uudiseid meie tegemistest.
  (NB! Oma nõusoleku saad igal ajahetkel tagasi võtta)

  jah

  Olen tutvunud Ehituskaitse Büroo OÜ privaatsuspoliitikaga ja kasutustingimustega *

  ehituskaitse.ee
  Tööribale
  X
  Tasuta konsultatsioon
  Soovid täpsemalt teada, mis on Kinnisvara Ostueelne kontroll?
  Vaata lähemalt