Septembris allkirjastas taristuminister kaks korterelamute renoveerimistoetuse määrust, millega abistatakse korteriühistuid kokku 185 miljoni euroga. Toetust saavad taotleda kõik korteriühistud üle Eesti, kuid enne oleks mõistlik teada – millises seisukorras on kortermaja ning milline võiks olla renoveerimistööde järjekord ja ulatus.
Ehituskaitse Büroo aitab paika panna renoveerimistööde mõistliku järjekorra
Enne remonditöödega alustamist on üldjuhul mõistlik selgeks teha, millised tööd on kõige suurema kasuteguri ja positiivse mõjuga korterelamu seisukorrale, energiatõhususele ja pikaealisusele. Nendele töödele võiks pöörata rõhku esmajärjekorras. Ehituskaitse Büroo spetsialist vaatab üle erinevad tarindid ja sõlmed ning kaasab soovi ja / või vajaduse korral ka eriosade spetsialistid, et kokku panna vajalike remondi- ja hooldustööde nimistu. Kui ülevaade olemas, saab seada prioriteedid ja anda soovitused tööde teostamise järjekorrale.
Toetusmeede avab võimaluse ka kulukamate tööde tegemiseks, mis ei liigutu ehk isegi renoveerimistööde vaid ulatuslikumate juurde ehituste alla. Näiteks on kõrgema toetusmääraga toetatud tehaseline renoveerimine ja lifti ehitus.
Teadlikkus maja seisukorrast aitab ressursse planeerida ja säästa
Üle-Eestilise 170 miljoni eurose meetme eelarvest suur osa jagatakse maakondade kaupa, võttes aluseks piirkonna korterite maksumuse, nende arvu ning leibkondade brutosissetuleku. Juhul, kui taotlus toetusele on edukas, on võimalik olenevalt KÜ asukohast saada renoveerimistoetust 30-50% ulatuses. Eraldi 15 miljoni eurone toetusvoor avatakse Ida-Virumaa korteriühistutele, kus on toetus tervikrenoveerimisel 70 protsenti.
See tähendab, et ülejäänud rahastus tuleb leida ühistul endal. Sellises olukorras ei ole võimalik “ämbreid kolistada” ja korraldada remonditöid selge sihi või plaanita. Ehituskaitse Büroo aitab lisaks remonditööde nimistu koostamisele määrata ka remonditööde hinnangulise eelarve. Tänu sellele on võimalik luua ettekujutus, milliseid töid korteriühistu ka tegelikult saab endale lubada.
Aitame remonditööde kvaliteedijuhtimisega
Professionaalne kommunikatsioon tellija ja ehitaja vahel on eduka renoveerimisprojekti alus. Kokku lepitud kvaliteeditase, tööde teostamise aeg, korrektsed lepingud ja kontrollid tööetappide teostamise järel aitavad saavutada oodatud tulemused.
Remonditööde kvaliteedijuhtimine on teenus, millega saame just nendes küsimustes aidata. Meie spetsialistid aitavad kogu protsessi hallata, et ühistu ja ehitaja vahel valitseks selgus ja tööprotsess sujuks tõrgeteta.
Toetusvoor avati 2024. oktoobri lõpus
Toetuse täpsema korralduse kohta saab infot Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutuselt. Toetusi rahastatakse Euroopa Liidu struktuurifondidest.
Ehituskaitse Büroo ei ole EIS-i koostööpartner ega toetuse ja selle korraldusega seotud. Pakume oma teenuseid sõltumatu kolmanda osapoolena.
Allikas: Kliimaministeerium
Loe ka neid kinnisvara teemalisi artikleid:
Kasutusloa kontroll – kuidas kontrollida kasutusloa kehtivust?
Kõik krundil olevad hooned, mille ehitusalune pind on üle 20 m2, peavad olema kantud ehitisregistrisse. Millal on vaja kasutusluba ja millal piisab kasutusteatisest?
Moodulmaja ostueelne kontroll. Elementmajade ja tehasemajade ostuabi
Moodulmaja ja elementmaja ostu puhul on mõistlik kasutada Kinnisvara ostuabi teenust, et olla kindel ehituskvaliteedis ja vältida maja vastuvõtmist koos varjatud puudustega.
Kinnisvara müük – 11 nõuannet kinnisvara edukaks müügiks
Kinnisvara müük on keeruline ja mitmetahuline protsess. Mida toob endaga kaasa kinnisvara müük ja mida peaks oma korteri või maja müümisel silmas pidama? Siin on 11 nõuannet kinnisvara müümisel.