fbpx

Moodulmaja ostueelne kontroll. Elementmajade ja tehasemajade ostuabi

Moodulmaja tellimine majatehasest on üks kõige kiiremaid viise endale sobiva projekti järgi maja ehitamiseks. Kuid kuna maja pole ehitatud päris oma kätega, tasub ka moodulmaja ja elementmaja puhul kasutada Kinnisvara ostuabi teenust, et olla kindel ehituskvaliteedis ja vältida maja vastuvõtmist koos varjatud puudustega.

Mis on moodulmaja?

Moodulmaja on tehasemaja liik, kus maja ehitatakse tehases valmis koos siseviimistlusega. Moodulmaja võib koosneda ühest valmimoodulist või mitmest moodulist, mis paigaldatakse ehitusplatsil ette valmistatud vundamendile (tavaliselt plaatvundamendile). 

“Ühest valmismoodulist majade paigaldus piirneb tavaliselt nende kinnitamisega vundamendi külge ja tehnovõrkudega ühendamisega, kuna maja on tehases lõpuni viimistletud.”

Mitmest moodulist koosneva maja puhul toimub lõplik paigaldus ehitusplatsil, kuhu toimetatakse ilmastikukindlalt pakendatud valmismoodulid.

Mitmest moodulist koosneva moodulmaja komplekteerimisel kinnitatakse need teineteise külge ja viimistletakse üle moodulite liitekohad:

 • Paigaldatakse parkett ja liistud liitekohale
 • Viimistletakse seinte ja lagede liitekohad
 • Paigaldatakse või viimistletakse fassaadimaterjalid liitekohtadel
 • Paigaldatakse katusekate liitekohtadele.

Muidugi tuleb moodulmaja liita ka tehnovõrkudega, kuid selle kiireks teostamiseks tehakse ettevalmistused nii ehitusplatsil vundamendi juures kui ka tehases. Nii on võimalik moodulmaja vundamendile paigaldada ja lõpuni viimistleda vähem kui nädalaga!

Moodulmaja projekteerimine ja tehases valmistamine võtavad siiski kuid, aga tekib ka oluline ajavõidu koht. Platsil ehitatud majal tuleb ehitada enne vundament ja alles pärast seda saab alustada maja püstitamisega. Moodulmaja puhul saab aga vundamenti ja maja ennast ehitada samaaegselt.

Mis on elementmaja?

Elementmaja on samuti tehasemaja, kuid siin ei ehitata valmismooduleid vaid seinaelemente. See tähendab, et ehitusplatsile tuuakse kohale soojustatud ja osaliselt või täielikult viimistletud majaseinad, laed, fermid jm elenendid, mida saab ilmastikukindlana pakendatult lühiajaliselt ka ehitusplatsil hoiustada.

Elementmaja püstitamine võtab kauem aega kui moodulmaja paigaldus ning oluliselt rohkem töid tuleb teha ehitusplatsil kohapeal – näiteks siseviimistlus ja põrandate paigaldus, märgruumide ehitus jne.

Elementmaja eelis on valmistamise kiirus ning hind – seinaelemendid valmivad kiiremini kui valmismoodulid ja on soodsamad. Seega kui on aega ja võimalust viimistlustöid kohapeal teha, on elementmaja kuluefektiivsem variant. 

Kuidas leida endale sobiv moodulmaja?

Eesti tehasemejade tootjate valik on võrdlemisi suur ning tellida saab juba valmis projekte kui ka kohandada neid endale sobivaks. Mõned tootjad on valmis tootma ka Sinu projekti järgi, kuid enamasti on tootjate kataloogimajade valik üpris lai. Moodulmajade tootjaid ja pakkumisi leiab näiteks Eesti kinnisvaraportaalidest:

Tehasemaja ostuabi saab tellida juba planeerimisjärgus

Olenemata sellest, kas planeerite ehitada moodulmaja või elementmaja, saab kinnisvara ostuabi teenuse protsessi kaasata juba planeerimisjärgus. Kuigi tavapäraselt kutsutakse Ehituskaitse Büroo spetsialist üle vaatama juba valmis ja viimistletud maja, saame oma pikaajalise kogemusega olla abiks juba planeerimisjärgus.

Näiteks oskame juba maja plaanilt näha probleeme siseruumide logistikas ja sõlmi, mis võivad tekitada kasutuse käigus probleeme. Planeerimisjärgus on võimalik neid koostöös majatehasega veel muuta.

Moodulmaja kontroll pärast moodulite paigaldust

Moodulmaja kontroll pärast moodulite paigaldust ei erine eriliselt platsil ehitatud maja ostueelsest kontrollist, kus teostame visuaalse vaatluse ning tuvastame puudused. Eriti oluline on see siis, kui paigaldus ja ehitus on teostatud platsile tellitud ehitajate poolt.

Moodulmaja paigalduse puhul on tegemist kiire protsessiga, seetõttu tuleb eriti hoolsalt kontrollida, et paigalduselt poleks “üle nurkade lõigatud”. Ehituskaitse Büroo spetsialisti ülevaatuse tulemusel valmib raport, kus on kõik puudused üles pildistatud ja dokumenteeritud.

Kinnisvara ostuabi – moodulmaja ostueelne kontroll

Kinnisvara ostuabi aitab teha ostuotsuseid meelerahu ja kindlustundega. Olgu tegemist järelturu korteri, uusarenduse, vana palkmaja või moodsa funkmajaga, teostame sõltumatu ostueelse kontrolli ja koostame ostuabi raporti.

Aitame samamoodi ka erinevate tehasemajade – moodulmajade ja elementmajade – tellimisel ja ostul. Kinnisvara ostuabi teenuste hinnad sõltuvad objekti keerukusest, tüübist ja ülevaatuse põhjalikkusest. Personaalse pakkumise saamiseks võta meiega ühendust – see ei maksa midagi. Kirjuta meile info@ehituskaitse.ee, helista 50 63 888 või võta ühendust läbi kontaktivormi.

Loe ka neid kinnisvara teemalisi artikleid:

varjatud-puudused-kinnisvara

Varjatud puuduste varjamine – kas ebapädevus, pinnapealsus või pahatahtlikkus?

27. juunil ilmus Delfi Ärilehes artikkel “Lahendamata probleem. Eestis tegutseb endiselt suur hulk ebapädevaid maaklereid”. Kinnisvara Ostuabi aitab koduostjal vältida varjatud puudustega kodu ostu.

uusarendus-ostueelne-kontroll

Uusarendus – Miks on uusarendusele vaja teostada ülevaatus varjatud vigade tuvastamiseks?

Uusarendusse korterit ostes eeldame automaatselt, et saame uue ja ägeda elukoha – ideaalses korras ja ehitusgarantiiga.

Kinnisvaraportaal

Kinnisvaraportaal - ülevaade Eesti kinnisvaraportaalidest

Kinnisvaraportaalides saavad kokku kv ostjad ja müüjad, et viia kokku unistuste maja või korter oma uue ja õnneliku omanikuga. Et oma valikuringi laiendada, tasub põhjalikult läbi vaadata kõik Eesti turu kinnisvaraportaalid.

Soovite rohkem infot meie teenuste kohta?

Kinnisvara Ostuabiga saate osta või üürida omale uue kodu südamerahu ja kindlusega!

Võta meiega ühendust!

Aitame aru saada, millised vead ja probleemid kaasnevad soetatava kinnisvaraga. Kinnisvara Ostuabi ülevaatuse raport võimaldab teha targa valiku – säästa aega ja raha hilisemate probleemide vältimisega

 • Pärnu mnt 105, Tallinn 11312
 • (+372) 50 63 888
 • info@ehituskaitse.ee
 • Ehituskaitse Büroo OÜ
 • Reg-nr 12055673
 • EEO004131 Omanikujärelevalve
 • EMU000456 Muinsuskaitse
 • EEK001505 Ehitise audit
 • EEH010408 Ehitamine

  jah

  Annan Ehituskaitse Büroo OÜ-le nõusoleku saata minu e-posti aadressile uudiseid meie tegemistest.
  (NB! Oma nõusoleku saad igal ajahetkel tagasi võtta)

  jah

  Olen tutvunud Ehituskaitse Büroo OÜ privaatsuspoliitikaga ja kasutustingimustega *

  ehituskaitse.ee
  Tööribale
  X
  Tasuta konsultatsioon
  Soovid täpsemalt teada, mis on Kinnisvara Ostueelne kontroll?
  Vaata lähemalt