fbpx

Kogemuslugu: esimese kodu ost

Seekord jagab meiega oma kogemust Pille-Riin, kes otsustas kasutada Ehituskaitse Büroo ekspertide abi oma esimese kodu ostmisel.

Kasutasin Ehituskaitse Büroo teenust oma esimese kodu ostmisel. Teadsin teenusest ja inspektoreid juba varasemast ning seega olin ka teadlik, kui kasulikuks võib nende täpne silm osutuda. Ja ma ei pidanud pettuma. 

Kuna ise olen sellistes tehnilistes teemades täiesti võhik, siis olid Ehituskaitse Büroo spetsialisti ehitustehnilised teadmised ja asjalikud küsimused maakleritele suureks abiks. Spetsialistid oskasid tähelepanu pöörata asjadele, mille peale mina ei oleks kunagi tulnud. Mitmed korterid jäid seepärast ka valikute hulgast kõrvale. 

Eesti maaklerite töökultuur ei ole minu kogemusele tuginedes kahjuks vahel kõige kliendisõbralikum. Leidub väga toredaid ja asjalikke maaklereid, aga ka neid, kes iga väiksema küsimuse peale kaitsepositsiooni võtavad ja potentsiaalseid ostjaid ebameeldivalt kohtlevad. Samuti ei ole kinnisvara hindajad ehitusalased eksperdid ja tihti töötavad maakleritega koos, mis tähendab, et teatud väidete puhul usaldavad hindajad maakleri sõna ning kirjutavad fakte üle kontrollimata kokku hinnangu, mis pangale sobib, kuid tegelikku seisukorda ei kirjelda. 

Kõik sellise nüansid võivad mõjutada pankade otsuseid ja minule kui uuele omanikule, võivad need tähendada tuhandete eurode suurusi lisakulutusi. Ehituskaitse Büroo eksperdid aitasid mind ja tõid välja kinnisvarahinnangu puudujääke, ehk lõpuks kodu ostmisel sain teha teadliku otsuse. Hindan väga Ehituskaitse büroo spetsialistide tööd ja täpsust ning olen neile tohutult tänulik! See lisakulutus kodu ostmisel on südamerahu väärt.

Kinnisvara Ostuabi teenus annab kodu seisukorrale sõltumatu hinnangu

Ehituskaitse Büroo ei soovi teha põhjendamatud heameelt koduostjale ega aita ka müüjal probleeme või vigu peita.

Meie spetsialistid ja nende hinnangud on sõltumatud ning võimaldavad ostjal teha informeeritud ostuotsuse. See tähendab, et oleme oma hinnangutes detailsed ja erapooletud, et koduostja saaks oma riske adekvaatselt hinnata ning mõnedel juhtudel leppida müüjaga kokku ka puuduste kõrvaldamises enne ostu-müügi tehingu sõlmimist.

Kinnisvara ostuabi saab kasutada nii järelturult korteri ostmisel, maja ostmisel kui ka uue kodu soetamisel uusarenduses.

Olenemata sellest kas tegemist on uue või vanema kinnisvaraga, aitab ostueelne ülevaatus soetada uue kodu meelerahu ja kindlustundega.

Tutvu lähemalt, mida me Kinnisvara Ostuabi ülevaatusel kontrollime siin.

Loe ka neid kogemuslugusid:

garantiitööd-garantii-lõpu-ülevaatus

Kogemuslugu: Garantii lõpu ülevaatus garantiitööde tuvastamiseks

“Kui ostsin 2 aastat tagasi uue puitkarkassmaja, siis teadsin juba ette, et paari järgneva aasta jooksul ilmneb tõenäoliselt probleeme viimistlusega puidu mängimise ja vajumise tõttu.”

Garantii lõpu ülevaatus aitab vältida arusaamatusi arendajaga garantiitööde teostamisel

Kogemuslugu: Garantiiperioodi lõpp

Meiega jagab täna oma kogemust Katriin, kes ostis endale korteri 2020. aastal Harjumaale ja sai kahjuks garantiiperioodi lõppedes negatiivse kogemuse osaliseks nii arendaja kui ka ehitajaga suhtlemisel.

korteri-ost-ostuabi

Kogemuslugu: Kinnisvara ei tohiks olla emotsiooniost

Täna räägib enda loo anonüümseks soovida jääv naisterahvas, kes ostis suures õhinas korteri ega osanud näha ette ühtegi murekohta, mis teda hiljem remondi käigus tabasid.

Soovite rohkem infot meie teenuste kohta?

Kinnisvara Ostuabiga saate osta või üürida omale uue kodu südamerahu ja kindlusega!

Võta meiega ühendust!

Aitame aru saada, millised vead ja probleemid kaasnevad soetatava kinnisvaraga. Kinnisvara Ostuabi ülevaatuse raport võimaldab teha targa valiku – säästa aega ja raha hilisemate probleemide vältimisega

 • Pärnu mnt 105, Tallinn 11312
 • (+372) 50 63 888
 • info@ehituskaitse.ee
 • Ehituskaitse Büroo OÜ
 • Reg-nr 12055673
 • EEO004131 Omanikujärelevalve
 • EMU000456 Muinsuskaitse
 • EEK001505 Ehitise audit
 • EEH010408 Ehitamine

  jah

  Annan Ehituskaitse Büroo OÜ-le nõusoleku saata minu e-posti aadressile uudiseid meie tegemistest.
  (NB! Oma nõusoleku saad igal ajahetkel tagasi võtta)

  jah

  Olen tutvunud Ehituskaitse Büroo OÜ privaatsuspoliitikaga ja kasutustingimustega *

  ehituskaitse.ee
  Tööribale
  X
  Tasuta konsultatsioon
  Soovid täpsemalt teada, mis on Kinnisvara Ostueelne kontroll?
  Vaata lähemalt