fbpx

Kogemuslugu: Garantii lõpu ülevaatus garantiitööde tuvastamiseks

Oma kogemuslugu jagab Marek, kes tellis garantii lõpu eelse ülevaatuse, et tuvastada probleeme ja ehitusvigu, mis kuuluvad ehitusgarantii korras parandamisele.

“Kui ostsin 2 aastat tagasi uue puitkarkassmaja, siis teadsin juba ette, et paari järgneva aasta jooksul ilmneb tõenäoliselt probleeme viimistlusega puidu mängimise ja vajumise tõttu. Kuigi mitmetes kohtades nägin ka juba ise pragusid, lahtisi liiste jms, otsustasin tellida ka garantii lõpu ülevaatuse.

Peaasjalikult tellisin ülevaatuse selleks, et poleks ka ainult arendaja sõna minu sõna vastu, vaid oleks olemas ka erapooletu kolmanda osapoole raport, kus garantiitööd on selgelt koos piltidega dokumenteeritud. Sama arendaja on minu kodupiirkonnas ehitanud ka teisi maju ning teiste majaomanike kogemusele tuginedes proovis arendaja võimalikult palju garantiitöid (eriti tõsisemaid probleeme) lihtsalt vältida ning ehitusgarantii raames mitte parandada.

Kinnisvarainspektor tuli kohale õigeaegselt ja oli väga professionaalne. Lisaks minu enda tuvastatud probleemidele nägi ta ka näiteks seda, et puitfassaadi lauad olid kõveraks paindunud ja nende vahele on tekkinud selged visuaalsed vahed, mida tuleb korrigeerida.

Lisaks on ära vajunud peaaegu kõik aknad, mis vajavad paremal juhul reguleerimist ning mitmes kohas leidis kinnisvarainspektor defekte parketi paigaldamisel, lahtisi liiste ja probleeme viimistlusega. Väljas said üles pildistatud ja kirja pandud pehastunud terrassilauad, ära vajunud sillutiskivid, lekkiv vihmaveetoru jms detaile.

Olen teenuse endaga väga rahul juba sellepärast, et sain adekvaatse hinnangu oma kodu seisukorrale ja probleemidele, mis on juba tekkinud või võivad tulevikus tekkida. Julgen garantii lõpu ülevaatust soovitada kõigile, kes ei soovi hiljem ise ehituskvaliteedist tulenenud kulukaid probleeme remontida.”

Kas Sinu kodu ehitaja püüab oma kohustusi vältida?

Rääkides uute kodude omanikega kuuleme üllatavalt tihti, et suuremate ehitusvigade ilmnemisel püüavad ehitajad / arendajad oma kohustusi ehk garantiitöid vältida ning nende parandamisest kõrvale hiilida. Maalritööde parandamisega tavaliselt probleeme ei teki, kuid kui on tarvis põrand üles võtta või näiteks kõveraid aknaid vahetada, püütakse neid töid vältida või halvemal juhul isegi valetada ja väita, et koduomanik on vea ise tekitanud (näiteks põranda märgpuhastusega rikkunud).

Sellisel juhul võib kasuks tulla sõltumatu kolmanda osapoole eksperthinnang. Kui tehing on vormistatud korrektselt, siis on ehitajal või arendajal tõendatud ehitusvigade parandamisest keeruline kõrvale hiilida.

Garantii lõpu ülevaatus aitab tagada ehituskvaliteeti

Ehituskaitse Büroo lõppeesmärk on koduomanike huve kaitsta ja teadlikkust tõsta. See omakorda aitab tõsta turul üldist ehituskvaliteeti, et kallite ehitushindade juures ei püütaks kulusid kokku hoida nurki maha lõigates. Mida teadlikumad on kliendid, seda keerulisem on arendajatel “sikku teha” ja turule tuua ebakvaliteetselt ehitatud või kvaliteedilt kokku hoides ehitatud elamuid.

Parim aeg garantii lõpu eelse ülevaatuse planeerimiseks on enne uue kodu ostu! Selleks, et ka garantiitöid lihtsustada, soovitame tegelikult kaasata kinnisvarainspektori koduostu protsessi nii varakult kui võimalik. Mõnikord saame oma kogemustele ja teadmistele toetudes aitada ennetada probleeme, mida garantiiperioodi lõpus enam parandada ei saa. Seega tasub ehitusekspert ostuprotsessi kaasata esimesel võimalusel.

Teeme garantii lõpu eelseid ülevaatuseid nii korteritele, majadel kui ka näiteks korterelamutele korteriühistu tellimisel. Võtke meiega ühendust ja küsige pakkumist!

Loe ka neid kogemuslugusid:

kinnisvara_ostuabi_ostueelne_kontroll

Kogemuslugu: Esimese kodu ost

Seekord jagab meiega oma kogemust Pille-Riin, kes otsustas kasutada Ehituskaitse Büroo ekspertide abi oma esimese kodu ostmisel. Kasutasin Ehituskaitse Büroo teenust oma esimese kodu ostmisel.

Garantii lõpu ülevaatus aitab vältida arusaamatusi arendajaga garantiitööde teostamisel

Kogemuslugu: Garantiiperioodi lõpp

Meiega jagab täna oma kogemust Katriin, kes ostis endale korteri 2020. aastal Harjumaale ja sai kahjuks garantiiperioodi lõppedes negatiivse kogemuse osaliseks nii arendaja kui ka ehitajaga suhtlemisel.

korteri-ost-ostuabi

Kogemuslugu: Kinnisvara ei tohiks olla emotsiooniost

Täna räägib enda loo anonüümseks soovida jääv naisterahvas, kes ostis suures õhinas korteri ega osanud näha ette ühtegi murekohta, mis teda hiljem remondi käigus tabasid.

Soovite rohkem infot meie teenuste kohta?

Kinnisvara Ostuabiga saate osta või üürida omale uue kodu südamerahu ja kindlusega!

Võta meiega ühendust!

Aitame aru saada, millised vead ja probleemid kaasnevad soetatava kinnisvaraga. Kinnisvara Ostuabi ülevaatuse raport võimaldab teha targa valiku – säästa aega ja raha hilisemate probleemide vältimisega

 • Pärnu mnt 105, Tallinn 11312
 • (+372) 50 63 888
 • info@ehituskaitse.ee
 • Ehituskaitse Büroo OÜ
 • Reg-nr 12055673
 • EEO004131 Omanikujärelevalve
 • EMU000456 Muinsuskaitse
 • EEK001505 Ehitise audit
 • EEH010408 Ehitamine

  jah

  Annan Ehituskaitse Büroo OÜ-le nõusoleku saata minu e-posti aadressile uudiseid meie tegemistest.
  (NB! Oma nõusoleku saad igal ajahetkel tagasi võtta)

  jah

  Olen tutvunud Ehituskaitse Büroo OÜ privaatsuspoliitikaga ja kasutustingimustega *

  ehituskaitse.ee
  Tööribale
  X
  Tasuta konsultatsioon
  Soovid täpsemalt teada, mis on Kinnisvara Ostueelne kontroll?
  Vaata lähemalt