fbpx

Ehituskaitse ülevaatus pärast kodu ostu?

Ehituskaitse Büroo on oma kommunikatsioonis keskendunud palju kinnisvara ostueelsele kontrollile, kuna ostueelselt on võimalik rohkem ära teha – ning vajadusel ka tehingust loobuda.

Mida teha aga siis, kui kodu on juba ostetud ja avastate probleeme, mida võiks lugeda isegi varjatud puudusteks? Teile teadmiseks – Ehituskaitse Büroo saab aidata ka siis, kui ost on juba sooritatud.

Ehituskaitse Büroo ülevaatuse saab tellida ka pärast kodu ostu

Hiljuti saabus Ehituskaitse Büroo postkasti päring murelikult kliendilt, kes ostis korteri kaugteel ja Eestisse saabudes hakkas põhjalikumal ülevaatusel avastama erinevaid murekohti (päringu detailid on muudetud):

“Olen ostnud Tallinnas korteri. Ei tutvunud eriti põhjalikult korteri olukorraga enne ostmist, kuna elan ja töötan ise välismaal. Poeg käis vaatamas ja talle meeldis. Kui aga hakkasime pärast ostmist põhjalikumalt vaatama, tundus, et seal on palju tegemist ja puudusi, millega ei osanud üldse arvestada. Kõige rohkem teeb murelikuks ühe tuttava märkamine, et põranda all ”poolkeldrist” vaadatuna olevat põrandalaagid peaaegu läbi mädanenud.

Ei ole ka veel jõudnud uurida ahju kohta, et mis seisundis see on. Ja vannitoas, kas on hallitust.

Ühesõnaga sain oma maaklerilt Teie firma kontaktid ja soovituse lasta teha põhjalik ekspertiis korteri olukorra kohta.

Maakler arvas, et kui seal on varjatud puudusi, siis võib müüjalt kompensatsiooni või tagasiostmist nõuda. Kui aga puudused on seeditavad, siis mul oleks mingi ettekujutus ja nimekiri, kuidas hakata korterit elamiskõlblikuks remontima ja palju see realistlikult umbes maksma läheks.”

Ehituskaitse Büroo saab aidata mitmel viisil

Sellise päringu puhul võib tunduda, et ost on sooritatud ja sellega ka asi piirneb – nüüd on probleemid ostja mure. Tegelikult võib aga varjatud puuduste korral müüja vastutusele võtta, kuna sellisel puhul on tegemist ostja eksitamisega ja ostu-müügi lepingu tingimuste rikkumisega. Kuidas Ehituskaitse Büroo saab aidata?

Varjatud puuduste leidmine

Üks kinnisvara ostueelse kontrolli peamisi eesmärke on varjatud puuduste leidmine ning see on samamoodi võimalik ka pärast ostu sooritamist. Juhul, kui ostetud korteris esineb tõsiseid puudusi millest müüja ise oli teadlik aga ostjat ei teavitanud, loetakse neid varjatud puudusteks ja tegemist on ostu-müügi lepingu tingimuste rikkumisega.

Kui varjatud puudus ehk lepingule mittevastavus on tuvastatud, on ostja kohustatud müüjat sellest mõistliku aja jooksul teavitama ning siis saab juba edasi leida sobiva viisi probleemi lahendamiseks.

Remonditööde maksumushinnangu koostamine

Pikaajalise kogemusega ehitusvaldkonnas oleme koostanud sadu remonditööde maksumushinnanguid. Selleks võtame ülevaatuse käigus saadud info, kaardistame ära millistest tegevustest remonditööd koosnevad ning koostame sõltumatu maksumushinnangu, mille toel on võimalik võtta pakkumused remondifirmadest.

Remonditööde projektijuhtimine

Juhuks kui soovite jätta remonditööde juhtimise ja kvaliteedikontrolli ehitusvaldkonda tundvatele inimestele, saame pakkuda ka remonditööde projektijuhtimise teenust. Selle käigus leiame vajadusel tööde teostajad võttes neilt hinnapakkumised, aitame sõlmida korrektsed töövõtulepingud ning kontrollime tööde teostuse kvaliteeti nii tööde tegemise ajal kui ka pärast remonditööde lõpetamist.

Kodu ostujärgne ja remondieelne kontroll

Soovid, et Sinu kodu vaataks üle Ehituskaitse spetsialisti professionaalne pilk? Võta meiega ühendust ja koostöös saame leida parima viisi Sinu aitamiseks. 

Teostame kinnisvara ülevaatusi nii enne kui ka pärast ostu sooritamist ja selle käigus anname sõltumatu ülevaate kinnisvara seisukorrast. Kirjuta meile info@ehituskaitse.ee, helista 50 63 888 või võta ühendust läbi kontaktivormi.

Loe ka neid kinnisvara teemalisi artikleid:

Kasutusloa-kontroll-kasutusluba

Kasutusloa kontroll – kuidas kontrollida kasutusloa kehtivust?

Kõik krundil olevad hooned, mille ehitusalune pind on üle 20 m2, peavad olema kantud ehitisregistrisse. Millal on vaja kasutusluba ja millal piisab kasutusteatisest?

moodulmaja-ostueelne-kontroll

Moodulmaja ostueelne kontroll. Elementmajade ja tehasemajade ostuabi

Moodulmaja ja elementmaja ostu puhul on mõistlik kasutada Kinnisvara ostuabi teenust, et olla kindel ehituskvaliteedis ja vältida maja vastuvõtmist koos varjatud puudustega.

kinnisvara-müük

Kinnisvara müük – 11 nõuannet kinnisvara edukaks müügiks

Kinnisvara müük on keeruline ja mitmetahuline protsess. Mida toob endaga kaasa kinnisvara müük ja mida peaks oma korteri või maja müümisel silmas pidama? Siin on 11 nõuannet kinnisvara müümisel.

Soovite rohkem infot meie teenuste kohta?

Kinnisvara Ostuabiga saate osta või üürida omale uue kodu südamerahu ja kindlusega!

Võta meiega ühendust!

Aitame aru saada, millised vead ja probleemid kaasnevad soetatava kinnisvaraga. Kinnisvara Ostuabi ülevaatuse raport võimaldab teha targa valiku – säästa aega ja raha hilisemate probleemide vältimisega

 • Pärnu mnt 105, Tallinn 11312
 • (+372) 50 63 888
 • info@ehituskaitse.ee
 • Ehituskaitse Büroo OÜ
 • Reg-nr 12055673
 • EEO004131 Omanikujärelevalve
 • EMU000456 Muinsuskaitse
 • EEK001505 Ehitise audit
 • EEH010408 Ehitamine

  jah

  Annan Ehituskaitse Büroo OÜ-le nõusoleku saata minu e-posti aadressile uudiseid meie tegemistest.
  (NB! Oma nõusoleku saad igal ajahetkel tagasi võtta)

  jah

  Olen tutvunud Ehituskaitse Büroo OÜ privaatsuspoliitikaga ja kasutustingimustega *

  ehituskaitse.ee
  Tööribale
  X
  Tasuta konsultatsioon
  Soovid täpsemalt teada, mis on Kinnisvara Ostueelne kontroll?
  Vaata lähemalt