fbpx

Varjatud puuduste varjamine – kas ebapädevus, pinnapealsus või pahatahtlikkus?

27. juunil ilmus Delfi Ärilehes artikkel “Lahendamata probleem. Eestis tegutseb endiselt suur hulk ebapädevaid maaklereid”. Tuvastasime kirjutaja loos mitmeid kohti, kus Kinnisvara Ostuabi aitab koduostjal vältida oma broneerimistasust ilma jäämist, kiirustatud otsuste tegemist või tõsiste varjatud puudustega kodu ostu. Kuidas täpsemalt? Loe edasi.

Kinnisvara ostuabi kutsu enne broneerimislepingu sõlmimist

“Soovisin elukaaslasega korterit osta ja leidsimegi ühe pealtnäha korraliku korteri, mille majal küll vanust omajagu, aga korter ise tundus korralik ja kena. Korter meeldis nii väga, et lõpuks sõlmisime broneerimislepingu, mille järgi tuleb maksta maaklerile teatud osa müügihinda. Meie puhul oli see üle 2000 euro.

Tasub mainimist, et leping sai sõlmitud eelkõige seetõttu, et maakler ütles, et peaksime selle kindlasti ära tegema, et ükski teine ostja meist ette ei jõuaks. Pärast raha üle kandmist selgus aga, et korteril on palju varjatud puudusi, mida meile ei näidatud.”

Allikas: Ärileht: Lahendamata probleem. Eestis tegutseb endiselt suur hulk ebapädevaid maaklereid. Sanne Sigrid Taveter 27.06.2023

Kui see on võimalik, tasub korterit vaatama minna koos Ehituskaitse Büroo spetsialistiga. Kui tegemist ei ole kiirmüügi olukorraga, on üldjuhul võimalik jõuda kokkuleppele ülevaatuse ajas, mis sobib nii maaklerile kui ka Ehituskaitse spetsialistile. Juhul, kui maakleril pole midagi varjata, ei tohiks see tema tööd kuidagi häirida.

Kinnisvara Ostuabi raport annab korteri seisukorrast põhjaliku dokumenteeritud ülevaate koos fotodega nähtavatest puudustest. Kuid kui olete objektil koos Ehituskaitse spetsialistiga, saate puuduste ja probleemide kohta infot juba kohapeal. See tähendab, et ülevaatuse lõpuks saate päris hea ettekujutuse, kas on mõistlik sõlmida broneerimisleping või pigem jätta korter broneerimata.

Kui maakler asub liigselt tagant kiirustama, ei ole see piisav põhjus uisapäisa broneerimistasu ära maksmiseks. Üldjuhul broneerimistasu ei tagastata ning läbimõtlematu kiirustamine on lihtne viis mõnest tuhandest eurost ilma jääda. 

Ehituskaitse Büroo spetsialisti eest puudusi varjata ei õnnestu

“Kuid siiski oleksime pidanud esimesel korral korteris põhjalikumalt ringi vaatama, sest teisel korral korterit vaadates selgus, et aknal oli tugev hallitus (terve aken oleks tulnud välja vahetada), põrandaliistud on osas kohtades lahti ja parketil on niiskuskahjustus. Seejuures saime teada sellest alles siis, kui hakkasime korterist lahkuma – üüriline ise ütles: „Vaadake koridori vaiba alla – siin on kahjustus.“

Allikas: Ärileht: Lahendamata probleem. Eestis tegutseb endiselt suur hulk ebapädevaid maaklereid. Sanne Sigrid Taveter 27.06.2023

Pilt on illustratiivne

Meie spetsialistide kogemused, teadmised ja treenitud silm oskavad märgata puudusi, mida koduostja tihtipeale ise ei näe. Ning jah, me vaatame ka vaipade alla. Hallitus ja niiskukahjustused on lähemal visuaalsel vaatlusel hästi tuvastatavad ning annavad tavaliselt märku sügavamast probleemist konstruktsiooni või ventilatsiooniga. 

Leiame varjatud puudused, mida pole kinnisvarakuulutuses välja toodud.

“Eesti kinnisvaramaaklerite koja esindaja Kaido Kaljuste sõnul on kinnisvara varjatud puuduste käsitlemine nii müügikuulutuses kui ka objekti ostuhuvilisele näidates oluline ja ostjale alati kriitilise tähtsusega. Maakler peab sellesse alati hoolikalt suhtuma ja edastama kogu talle teadaoleva informatsiooni.

Siiski võib juhtuda ka olukord, kus müüja käitub pahatahtlikult ja varjab talle teadaolevaid puuduseid ka maakleri eest või pole müüja ka ise puudustest teadlik või ei oska pidada puuduseks seda, mis ostja jaoks siiski on.

„Enamik varjatud puudustega seotud vaidlusi ei teki siiski pahatahtliku varjamise tõttu. Tihti pole müüjad ise müüdavat kinnisvara kasutanudki või lihtsalt ei oska arvata, et mingi nüanss võib ostja jaoks olla kriitiliselt oluline,“ ütles Kaljuste.”

Allikas: Ärileht: Lahendamata probleem. Eestis tegutseb endiselt suur hulk ebapädevaid maaklereid. Sanne Sigrid Taveter 27.06.2023

Õnneks ei ole Ehituskaitse Büroo abi kasutamisel oluline, kas puudused on jäänud välja toomata pahatahtlikkuse, inimliku eksituse või maakleri pinnapealsuse tõttu. Ehituskaitse Büroo spetsialistid on sõltumatud eksperdid – kaardistame olukorra nii nagu see on ja dokumenteerime puudused raportisse. 

Siinkohal on oluline välja tuua, et meie abi võib kasutada ka Kinnisvara Müügiabi korras. Aitame ka koduomanikke ja maaklereid, et kinnisvara seisukord kindlaks teha ning kinnisvara müügieelne kontroll võimaldab varjatud puudused enne müüki kõrvaldada, et müüa paremas seisus vara ning selle väärtust kaitsta või isegi tõsta.

Kinnisvara Ostuabi aitab olukordades, kus hobimaakleril jääb pädevusest puudu

„Liba- ja hobimaaklerite tegutsemisele tuleb panna selge piir, et tarbijad – olgu selleks kinnisvara müüjad või ostjad – saaksid kvaliteetset teenust ja nende huvid oleks kaitstud. Paraku hetkel pole riik selliseid nõudeid vajalikuks pidanud,“ sõnas Kaljuste. Ta lisas, et kui kinnisvaramaaklerite teenus oleks riiklikult reguleeritud ja seeläbi tagatud teenuse ühtlane kvaliteet, jääksid ka väga paljud kinnisvara varjatud puudustega seotud kohtuvaidlused ära.

Seega ei ole olukord alati nii mustvalge, et saab kohe näpuga maakleri peale näidata. Aga maakler peab olema professionaalne ja oskama ka ise võimalikke puudusi tähele panna ja ära tunda.”

Allikas: Ärileht: Lahendamata probleem. Eestis tegutseb endiselt suur hulk ebapädevaid maaklereid. Sanne Sigrid Taveter 27.06.2023

Teame Ehituskaitse Büroos kutselisi maaklereid, kes teevad oma tööd väga põhjalikult ja pädevalt ning teeme nendega ka edukalt koostööd.

Kui maakleri pädevuse osas tekib kahtlusi ning tundub, et kinnisvara pole presenteeritud piisavalt põjalikult, tasub taaskord kasutada Kinnisvara Ostuabi teenust. Mõnesaja eurone investeering meie teenusesse võib säästa tuhandeid eurosid kaotatud broneerimistasult ning anda enne kinnisvara ostu meelerahu.

Ehituskaitse Büroo on Sinu sõltumatu ehitusekspert

Ehituskaitse Büroo teenused aitavad koduostjat (ja ka müüjat) olenemata sellest, kas kinnisvara vahendab kogenud ja kutseline maakler, asjaarmastajast hobimaakler, või lausa libamaakler. Meie maakleritelt kutsetunnistust ei küsi, kuid anname ostetavale kinnisvarale asjatundliku hinnangu, et aidata teha informaaritud ostuotsuseid. 

Kinnisvara Ostuabi teenuse hinnad korteritele algavad 249 € ja majadele 399 €. Osta kodu targalt!

Loe ka neid postitusi:

Kinnisvaraportaal

Kinnisvaraportaal - ülevaade Eesti kinnisvaraportaalidest

Kinnisvaraportaalides saavad kokku kv ostjad ja müüjad, et viia kokku unistuste maja või korter oma uue ja õnneliku omanikuga. Et oma valikuringi laiendada, tasub põhjalikult läbi vaadata kõik Eesti turu kinnisvaraportaalid.

Garantii lõpu ülevaatus aitab vältida arusaamatusi arendajaga garantiitööde teostamisel

Kogemuslugu: Garantiiperioodi lõpp

Meiega jagab täna oma kogemust Katriin, kes ostis endale korteri 2020. aastal Harjumaale ja sai kahjuks garantiiperioodi lõppedes negatiivse kogemuse osaliseks nii arendaja kui ka ehitajaga suhtlemisel.

kinnisvara-esimene-kodu

Kinnisvara ost – 6 nõuannet esmakordsele koduostjale

Esimese kodu ostmine on põnev ja ärev kogemus. Kinnisvara on märkimisväärne finantskohustus ja te tahate veenduda, et ost õnnestub.

Soovite rohkem infot meie teenuste kohta?

Kinnisvara Ostuabiga saate osta või üürida omale uue kodu südamerahu ja kindlusega!

Võta meiega ühendust!

Aitame aru saada, millised vead ja probleemid kaasnevad soetatava kinnisvaraga. Kinnisvara Ostuabi ülevaatuse raport võimaldab teha targa valiku – säästa aega ja raha hilisemate probleemide vältimisega

 • Pärnu mnt 105, Tallinn 11312
 • (+372) 50 63 888
 • info@ehituskaitse.ee
 • Ehituskaitse Büroo OÜ
 • Reg-nr 12055673
 • EEO004131 Omanikujärelevalve
 • EMU000456 Muinsuskaitse
 • EEK001505 Ehitise audit
 • EEH010408 Ehitamine

  jah

  Annan Ehituskaitse Büroo OÜ-le nõusoleku saata minu e-posti aadressile uudiseid meie tegemistest.
  (NB! Oma nõusoleku saad igal ajahetkel tagasi võtta)

  jah

  Olen tutvunud Ehituskaitse Büroo OÜ privaatsuspoliitikaga ja kasutustingimustega *

  ehituskaitse.ee
  Tööribale
  X
  Tasuta konsultatsioon
  Soovid täpsemalt teada, mis on Kinnisvara Ostueelne kontroll?
  Vaata lähemalt