fbpx

Home inspection teenus – nüüd saadaval ka Eestis!

Home inspection ehk Kinnisvara Ostuabi teenus, mis on laialt levinud ja oluline teenus USA, Austraalia ja Lääne- Euroopa koduostjate jaoks, on nüüd saadaval ka Eestis. Meie kogenud ehitus- ja kinnisvaraspetsialistid kontrollivad korterite ja majade tehnilist seisukorda, kuid aitavad analüüsida ka ehitusjärgus korterite projekte ja teostavad uusarenduse garantiiperioodi lõpu eelseid ülevaatusi. Oleme esimene teenusepakkuja Eestis, kes aitab home inspection teenusega koduostjatel teha informeeritud ja turvalisi ostuotsuseid.

Mida home inspection ehk Kinnisvara Ostuabi endast kujutab? 

Lihtsalt öeldes on home inspection kinnisvara seisukorra kontroll. See on maja või korteri tehnosüsteemide ja ehituskvaliteedi detailne visuaalne inspekteerimine. Kinnisvara Ostuabi kaitse kliendi huve kodu ostmisel – see aitab selgeks teha, kas müüja küsitud hind on õigustatud, aitab leida peidetud vead ja probleemid, annab infot vajalike remonditööde kohta ning üldiselt aitab säästa aega ja raha.

Kinnisvara Ostuabi ülevaatuse raporti põhjal saab koduostja otsustada, kas soovib korteri või maja soetada ning aitab ka hinnaläbirääkimistes müüjaga.

Illustreerimaks home inspection teenuse vajalikkust, soovitame vaadata järgmist sketchi (inglise keeles)

 

Video on küll humoorikas võtmes, kuid naljakas on olukord vaid neile, kes ei ole ise samas situatsioonis olnud. Lisaks kõhutäiele naerule toob video välja mõned ohud, millele kinnisvara või ehitusega mitte kokku puutunud inimene ei oskaks ise tähelepanu pöörata. Kõige levinumad probleemid, mida korterite ja majade ülevaatuste käigus näeme, on:

 • Aegunud, tuleohtlikud elektrisüsteemid ja alumiiniumjuhtmed
 • Puudulikust ventilatsioonist põhjustatud hallitus vannitoa nurkades
 • Puudulik hüdroisolatsioon vannitoas
 • Lekkivad torud
 • Närilised ja teised kahjurid
 • Katkised põrandaküttesüsteemid
 • Ummistunud ja tuleohtlikud korstnad jne.

Kuidas saab Kinnisvara Ostuabi aidata korteri ostul uusarenduses?

Tänasel kinnisvaraturul müüakse suur osa müügile tulevate uusarenduste korteritest juba enne, kui kopp on maasse löödud. See tähendab, et korterit ostes on heauskse kliendi ainsaks infoallikaks arendaja sõnad ja väljastatavad infomaterjalid – asendiplaan, korteriplaan, hinnakiri, projekti tutvustus jms. Kuidas teha kahemõõtmelisele joonisele tuginedes informeeritud ostuotsus?

Home inspection teenus aitab veel ehitamata või ehitusjärgus korterite puhul ennetada võimalikke probleeme ja projekteerimisvigu. “Paberil” korteri ostmise puhul sõltub ostuabi maksumus korteri suurusest – suurema korteri puhul võtab põhjalik analüüs oluliselt rohkem aega. Kui ehitaja on jõudnud kommunikatsioonide paigaldamiseni “majakarbis”, saame teha esialgse ülevaatuse ka objektil.

Sinu uue korteri garantiiaeg hakkab lõppema?

Ehtajad annavad uutele korteritele ehitusgarantii, mis kehtib üldjuhul 2 aastat. Kui selle aja jooksul esineb ehitusvigu, on nende likvideerimine ehitaja kohustus.

Garantii lõpu ülevaatus aitab korteri või maja omanikul enne ehitusgarantii lõppemist kindlaks teha, kas on ilmnenud probleeme, mille kõrvaldamine on ehitaja vastutus.

Nendeks on enamasti lahti tulnud liistud, pragunenud seina- või laenurgad või rikkis põrandaküte. Halvemal juhul on vannitubades tekkinud nähtav niiskuskahju või elektrisüsteem on problemaatiline.

Garantii lõpu ülevaatuse käigus vaatab Ehituskaitse spetsialist üle ja teeb kindlaks, kas on tekkinud puudusi, mis kuuluvad ehitaja poolt garantiikorras ümbertegemisele – ning annab infot potentsiaalsete probleemide kohta tulevikus. Nii ei pea koduomanik kulutama oma aega ega raha probleemide lahendamisele, mille puhul vastutus on tegelikult ehitaja kanda.

Ehituskaitse Büroo – enam kui 20 aastase kogemusega ehitusspetsialistid

Ehituskaitse Büroo eesmärk on pakkuda Eestis home inspection teenuste täislahendust. Usume, et igaüks ei pea olema spetsialist igas valdkonnas. Nii, nagu usaldad oma tervise arstide hooleks ja auto mehaanikule, peaksid ka kinnisvara seisukorra kontrolli usaldama Ehituskaitse Büroole. Plaanid uue korteri või maja ostu? Kinnisvara Ostuabi raport aitab teha informeeritud ostuotsuse – ning säästa aega ja raha tulevaste probleemide vältimisega.

Loe ka neid kinnisvara teemalisi artikleid:

varjatud-puudused-kinnisvara

Varjatud puuduste varjamine – kas ebapädevus, pinnapealsus või pahatahtlikkus?

27. juunil ilmus Delfi Ärilehes artikkel “Lahendamata probleem. Eestis tegutseb endiselt suur hulk ebapädevaid maaklereid”. Kinnisvara Ostuabi aitab koduostjal vältida varjatud puudustega kodu ostu.

moodulmaja-ostueelne-kontroll

Moodulmaja ostueelne kontroll. Elementmajade ja tehasemajade ostuabi

Moodulmaja ja elementmaja ostu puhul on mõistlik kasutada Kinnisvara ostuabi teenust, et olla kindel ehituskvaliteedis ja vältida maja vastuvõtmist koos varjatud puudustega.

Kinnisvaraportaal

Kinnisvaraportaal - ülevaade Eesti kinnisvaraportaalidest

Kinnisvaraportaalides saavad kokku kv ostjad ja müüjad, et viia kokku unistuste maja või korter oma uue ja õnneliku omanikuga. Et oma valikuringi laiendada, tasub põhjalikult läbi vaadata kõik Eesti turu kinnisvaraportaalid.

Soovite rohkem infot meie teenuste kohta?

Kinnisvara Ostuabiga saate osta või üürida omale uue kodu südamerahu ja kindlusega!

Võta meiega ühendust!

Aitame aru saada, millised vead ja probleemid kaasnevad soetatava kinnisvaraga. Kinnisvara Ostuabi ülevaatuse raport võimaldab teha targa valiku – säästa aega ja raha hilisemate probleemide vältimisega

 • Pärnu mnt 105, Tallinn 11312
 • (+372) 50 63 888
 • info@ehituskaitse.ee
 • Ehituskaitse Büroo OÜ
 • Reg-nr 12055673
 • EEO004131 Omanikujärelevalve
 • EMU000456 Muinsuskaitse
 • EEK001505 Ehitise audit
 • EEH010408 Ehitamine

  jah

  Annan Ehituskaitse Büroo OÜ-le nõusoleku saata minu e-posti aadressile uudiseid meie tegemistest.
  (NB! Oma nõusoleku saad igal ajahetkel tagasi võtta)

  jah

  Olen tutvunud Ehituskaitse Büroo OÜ privaatsuspoliitikaga ja kasutustingimustega *

  ehituskaitse.ee
  Tööribale
  X
  Tasuta konsultatsioon
  Soovid täpsemalt teada, mis on Kinnisvara Ostueelne kontroll?
  Vaata lähemalt