fbpx

Varjatud puudused ja vaidlused – kuidas seda vältida?

Varjatud puudused on kinnisvara ostu-müügi tehingutel aina sagedasemateks põhjusteks, miks jõutakse juristi ukse taha abi otsima.

Kuna kinnisvara hinnad on teinud viimastel aastatel tõusu ja inimesed on tänu inflatsioonile oma raha väga hindama hakanud, siis ollakse ka ostetava kinnisvara osas väga kriitilised. Teinekord võib juhtuda, et heatahtlik müüja saab endale suure pahanduse kaela tänu puudulikule infole notarilepingus. 

Lasin oma korteris ukselingid tagurpidi keerata, sest mu neljajalgne sõber armastas kööki ja magamistuppa pahandusi minna tegema hetkedel, kui meid seal ei olnud. Koeral on väga kerge oma keharaskusega uks lahti hüpata. See on levinud lahendus loomaomanike kodudes.

Kui oli aeg korterit müüa, siis ostjapaar oli väga kriitiline iga pisidetaili osas alustades mürast, lõpetades seinas lahti olnud liistuga. Kuna nende asjade kritiseerimine oli eesmärgiga kodu hinda langetada, siis nägime selle läbi ja hind jäi püsima. Kinnisvaraturg oli sel hetkel viimaste aastate tipus ja nad nõustusid tehinguga, sest vastasel juhul oleksid nad kodust ilma jäänud.

Kuu peale müüki sain ma juristilt kirja varjatud puuduste hüvitamise osas. Varjatud puudused olid needsamad ukselingid, millest me veel korduvalt korterit vaadates juttu tegime, kuid unustasime notari lepingusse kirja panna, sest see tundus tühine detail. Pärast mitmeid kirjavahetusi ja ka endale juristi palkamist, saime kokkuleppele ning ostjad ei soovinud hüvitist.

Korralikult kirja pandud puudused oleksid aidanud seda olukorda vältida. Pidin palkama endale ka juristi vastulausete jaoks ning selle kulu oli kordades suurem, kui müügieelne kontroll oleks olnud.

Varjatud puudused jõuavad järjest enam juristide lauale

Varjatud vigade vaidlustega jõutakse aina enam juristide ukse taha ja muidugi on paljudel kordadel vead ka õigustatud, alati ei ole inimesed pahatahtlikud ega ürita raha välja petta.

Antud juhul muidugi oleks olnud see vaidlus välditav, kui müüja oleks pannud selle lepingusse kirja. Tagurpidi paigaldatud linkidega on võimalik elada, kuid kui ostu järgselt ilmneb, et küttesüsteemis või vee- ja kanalisatsioonitorustikes esineb puuduseid, siis see juba segab elamist olulisel määral

Kuna selliseid vigu on tavainimesel raske märgata, siis tasub alati kaaluda müügieelset kontrolli, mille käigus spetsialistid vaatavad üle kõik visuaalselt hinnatavad vead. Kuna antud juhtumi puhul välja toodud vead olid visuaalselt nähtavad, siis oleks need ostueelse kontrolli raporti põhjal saanud panna kirja notarilepingusse ning allkirjastada kokkulepe, mille kohaselt on ostja nendest teadlik. 

Loe lähemalt müügieelsest kontrollist SIIN.

Veel kasulikke artikleid kinnisvara teemal:

kinnisvara-müük

Kinnisvara müük – 11 nõuannet kinnisvara edukaks müügiks

Kinnisvara müük on keeruline ja mitmetahuline protsess. Mida toob endaga kaasa kinnisvara müük ja mida peaks oma korteri või maja müümisel silmas pidama? Siin on 11 nõuannet kinnisvara müümisel.

varjatud-puudused-kinnisvara

Varjatud puuduste varjamine – kas ebapädevus, pinnapealsus või pahatahtlikkus?

27. juunil ilmus Delfi Ärilehes artikkel “Lahendamata probleem. Eestis tegutseb endiselt suur hulk ebapädevaid maaklereid”. Kinnisvara Ostuabi aitab koduostjal vältida varjatud puudustega kodu ostu.

Kinnisvaraportaal

Kinnisvaraportaal - ülevaade Eesti kinnisvaraportaalidest

Kinnisvaraportaalides saavad kokku kv ostjad ja müüjad, et viia kokku unistuste maja või korter oma uue ja õnneliku omanikuga. Et oma valikuringi laiendada, tasub põhjalikult läbi vaadata kõik Eesti turu kinnisvaraportaalid.

Soovite rohkem infot meie teenuste kohta?

Kinnisvara Ostuabiga saate osta või üürida omale uue kodu südamerahu ja kindlusega!

Võta meiega ühendust!

Aitame aru saada, millised vead ja probleemid kaasnevad soetatava kinnisvaraga. Kinnisvara Ostuabi ülevaatuse raport võimaldab teha targa valiku – säästa aega ja raha hilisemate probleemide vältimisega

 • Pärnu mnt 105, Tallinn 11312
 • (+372) 50 63 888
 • info@ehituskaitse.ee
 • Ehituskaitse Büroo OÜ
 • Reg-nr 12055673
 • EEO004131 Omanikujärelevalve
 • EMU000456 Muinsuskaitse
 • EEK001505 Ehitise audit
 • EEH010408 Ehitamine

  jah

  Annan Ehituskaitse Büroo OÜ-le nõusoleku saata minu e-posti aadressile uudiseid meie tegemistest.
  (NB! Oma nõusoleku saad igal ajahetkel tagasi võtta)

  jah

  Olen tutvunud Ehituskaitse Büroo OÜ privaatsuspoliitikaga ja kasutustingimustega *

  ehituskaitse.ee
  Tööribale
  X
  Tasuta konsultatsioon
  Soovid täpsemalt teada, mis on Kinnisvara Ostueelne kontroll?
  Vaata lähemalt