fbpx

Uus Maa City kinnisvarabüroo kutsus meid rääkima varjatud puudustest

13. märtsil käis Ehituskaitse Büroo tegevjuht Marko Sults Uus Maa City kinnisvarabüroos rääkimas teemal “VARJATUD PUUDUSED”. Oluline teema, millest kinnisvara ostmise ja müümise käigus on suur kiusatus mööda vaadata, kuna see ei tundu oluline või soovitakse vältida väikest lisakulutust kinnisvara tehnilise seisukorra kontrollile.

Oma esitluse ja sellega kaasneva arutelu käigus jõudsime loomulikult üksmeelele, et enne ostmist või müügitehingut on mõistlik kaasata spetsialistid ja kinnisvara tehniline seisukord üle kontrollida. Vaid nii saab vältida ebameeldivaid üllatusi ning minna tehingusse kindlustundega ja läbipaistvalt.

Suur tänu Uus Maa City kinnisvarabüroole kutse eest ning loodame, et koostöös Uus Maa maakleritega saame aidata ennetada kinnisvara tehnilisest seisukorrast tulenevaid probleeme.

Tõstame varjatud puuduste alast teadlikkust

Ehituskaitse Büroo ei saa varjatud puudustega kaasnevatest probleemidest kuidagi kasu. Meie meelest parim teguviis on teostada kinnisvara tehnilise seisukorra kontroll enne tehingusse minekut – pole oluline, kas ostja või müüja poolt.

Seetõttu püüame oma panuse anda varjatud puuduste alase teadlikkuse tõstmisel. Kuigi pärast varjatud puudustega kinnisvara ostu on võimalik oma õigusi kaitsta, ei pruugi kõik kohtulahendid olla ostja kasuks ning seejärel võite eest leida suured ootamatud kulutused või halvemal juhul oluliselt madalama väärtusega kinnisvara, mille müük võib osutuda väga keeruliseks.

Oleme tänulikud, et kinnisvaraga igapäevaselt tegelevad professionaalsed maaklerid soovivad nii enda teadlikkust tõsta kui ka oma kliente asjatundlikult nõustada ning kaasavad selleks vajadusel välist abi.

Saame aidata ka pärast tehingut

Mõnikord on siiski vaja kinnisvara tehniline seisukord üle vaadata pärast ostu-müügi tehingut. Saame ka sellisel juhul aidata. Vaatame kinnisvara üle ning fikseerime nii nähtavad kui ka varjatud puudused raportisse, mida saab vajadusel kasutada abivahendina oma õiguste kaitsmiseks. 

Sellegipoolest on meie tungiv soovitus kontrollida kinnisvara enne, kui notari juures on allkirjad paberile pannud. Ning seda ka siis, kui tegemist on täiesti uue ja kasutamata uusarenduse koduga. Mõnel juhul on tehtud projekteerimisel või ehitusel vigu, mis võivad pärast kodu kasutama asumist eskaleeruda suuremateks ja kulukamateks probleemideks. Parem on sellised vead lahendada juba enne sisse kolimist.

Kinnisvara tehnilise seisukorra kontroll

Ehituskaitse Büroo spetsialistid võib appi kutsuda nii enne kinnisvara ostu, müüki, remonti või ka lihtsalt kinnisvara “tervise” kontrollimiseks. Aitame eramajade ja korterite ülevaatusega ning pakume oma teenuseid ka korteriühistutele ja äriklientidele. Võtke meiega ühendust läbi ükskõik millise kodulehe vormi või helistage 50 63 888.

Loe ka neid kinnisvara teemalisi artikleid:

Kasutusloa-kontroll-kasutusluba

Kasutusloa kontroll – kuidas kontrollida kasutusloa kehtivust?

Kõik krundil olevad hooned, mille ehitusalune pind on üle 20 m2, peavad olema kantud ehitisregistrisse. Millal on vaja kasutusluba ja millal piisab kasutusteatisest?

moodulmaja-ostueelne-kontroll

Moodulmaja ostueelne kontroll. Elementmajade ja tehasemajade ostuabi

Moodulmaja ja elementmaja ostu puhul on mõistlik kasutada Kinnisvara ostuabi teenust, et olla kindel ehituskvaliteedis ja vältida maja vastuvõtmist koos varjatud puudustega.

kinnisvara-müük

Kinnisvara müük – 11 nõuannet kinnisvara edukaks müügiks

Kinnisvara müük on keeruline ja mitmetahuline protsess. Mida toob endaga kaasa kinnisvara müük ja mida peaks oma korteri või maja müümisel silmas pidama? Siin on 11 nõuannet kinnisvara müümisel.

Soovite rohkem infot meie teenuste kohta?

Kinnisvara Ostuabiga saate osta või üürida omale uue kodu südamerahu ja kindlusega!

Võta meiega ühendust!

Aitame aru saada, millised vead ja probleemid kaasnevad soetatava kinnisvaraga. Kinnisvara Ostuabi ülevaatuse raport võimaldab teha targa valiku – säästa aega ja raha hilisemate probleemide vältimisega

 • Pärnu mnt 105, Tallinn 11312
 • (+372) 50 63 888
 • info@ehituskaitse.ee
 • Ehituskaitse Büroo OÜ
 • Reg-nr 12055673
 • EEO004131 Omanikujärelevalve
 • EMU000456 Muinsuskaitse
 • EEK001505 Ehitise audit
 • EEH010408 Ehitamine

  jah

  Annan Ehituskaitse Büroo OÜ-le nõusoleku saata minu e-posti aadressile uudiseid meie tegemistest.
  (NB! Oma nõusoleku saad igal ajahetkel tagasi võtta)

  jah

  Olen tutvunud Ehituskaitse Büroo OÜ privaatsuspoliitikaga ja kasutustingimustega *

  ehituskaitse.ee
  Tööribale
  X
  Tasuta konsultatsioon
  Soovid täpsemalt teada, mis on Kinnisvara Ostueelne kontroll?
  Vaata lähemalt